Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
668-981-488
biuro@kosztorysy-poznan.pl

Kosztorys budowlany

Nowoczesny i pewny kosztorys

Bardzo często słyszymy w mediach czy też czytamy na portalach społecznościowych skargi na ubezpieczycieli związane z między innymi z niskimi kwotami rekompensat na rzecz, w naszym przypadku, szkód związanych z zalaniami lub innymi szkodami powstałymi w naszym domu lub mieszkaniu.
Powinniśmy wiedzieć że po spotkaniu z agentem ubezpieczeniowym który wycenił naszą szkodę nie musimy wcale akceptować kwoty jaką zaproponował!
Pamiętajmy, że możemy przedstawić alternatywną wycenę sporządzoną przez (w przypadku robót budowlanych) kosztorysanta budowlanego który określi koszty robót budowlanych niezbędnych dla doprowadzenia naszej nieruchomości do stanu z przed powstania szkody.
Ubezpieczyciel w konfrontacji z rzetelnie sporządzonym kosztorysem prac w większości przystaje na kwotę odszkodowania zawartą w kosztorysie co stanowi bardzo często wielokrotność pierwotnej propozycji Ubezpieczyciela.
Jaki z tego wniosek? Zawsze warto przedstawiać własną wycenę kosztu usunięcia szkody gdyż Ubezpieczyciel z założenia będzie chciał wypłacić nam jak najmniejszą kwotę, a niestety z praktyki wynika że kosztorys przedstawiany przez Ubezpieczyciela (potwierdzający jego propozycję) nie zawiera całej gamy robót które są niezbędne do wykonania tych prac remontowych. Musimy pamiętać również o tym że firmy remontowe nie mają zamiaru robić nam prezentów w postaci np. znoszenia z 5pietra gruzu w wiadrach czy demontażu mebli – o tym bardzo często zapominają agenci ubezpieczeniowi przy wycenie szkód.

Koszt wykonania kosztorysu od 100-200zł